Baş tälimçi Röwşen Muhadow Türkmenistanyň futbol ýygyndysynyň giňeldilen düzümini kesgitledi

Türkmenistanyň futbol boýunça milli ýygyndysynyň baş tälimçisi Röwşen Muhadow iýun aýynda Koreýa Respublikasynyň, Liwanyň we KHDR-nyň garşysyna geçiriljek resmi duşuşyklar üçin ýygyndy toparymyzyň giňeldilen düzümini kesgitledi. Bu barada Türkmenistanyň Futbol federasiýasy habar berýär. Milli ýygynda 37 futbolçy çagyryldy.

Türkmenistanyň Futbol federasiýasy bu ýygnanyşygyň 3 ― 4-nji aprel günlerinde «Aşgabat» köpugurly sport toplumynda boljakdygyny habar berdi.

Yzda galan 5 tapgyrdan soňra Türkmenistanyň futbol ýygyndysy 9 utuk bilen «H» toparçanyň başyny çekýär. Ildeşlerimiz iýun aýynda Koreýa Respublikasynda merkezleşdirilen görnüşde geçiriljek nobatdaky duşuşyklaryny 3-nji iýunda ýer eýeleri, 11-nji iýunda Liwan we 15-nji iýunda KHDR bilen geçirer.

Türkmenistanyň futbol boýunça milli ýygyndysy:

Familiýasy, ady

Topary

Doglan senesi:

Annagulyýew Güýçmyrat

«Altyn Asyr»

10.06.1996 ý.

Annadurdyýew Altymyrat

«Altyn Asyr»

13.04.1993 ý.

Ataýew Ahmet

«Altyn Asyr»

19.09.1990 ý.

Babajanow Zafar

«Altyn Asyr»

09.02.1987 ý.

Batyrow Gurbangeldi

«Altyn Asyr»

28.07.1988 ý.

Berdiýew Döwletýar

«Altyn Asyr»

05.05.1998 ý.

Saparow Mekan

«Altyn Asyr»

22.04.1994 ý.

Titow Mihail

«Altyn Asyr»

18.10.1997 ý.

Ylýasow Wezirgeldi

«Altyn Asyr»

18.01.1992 ý.

Rejebow Berdimyrat

«Altyn Asyr»

19.06.1995 ý.

Jallatow Döwletmuhammet

«Altyn Asyr»

17.02.1990 ý.

Annaýew Myrat

«Altyn Asyr»

06.05.1993 ý.

Akmämmedow Begenç

«Altyn Asyr»

01.06.1998 ý.

Baýow Begmyrat

«Altyn Asyr»

05.07.1998 ý.

Halmämmedow Röwşengeldi

«Altyn Asyr»

07.10.1997 ý.

Ballakow Welmyrat

«Altyn Asyr»

04.04.1999 ý.

Aşyrow Gurbanguly

«Ahal»

20.02.1993 ý.

Bäşimow Abdy

«Ahal»

12.12.1995 ý.

Beknazarow Mirza

«Ahal»

15.05.2000 ý.

Diniýew Meýlis

«Ahal»

11.07.2000 ý.

Gurbani Amir

«Ahal»

24.10.1987 ý.

Geldiýew Ata

«Ahal»

27.01.1990 ý.

Hojaýew Resul

«Ahal»

07.01.1997 ý.

Tagaýew Elman

«Ahal»

02.06.1989 ý.

Tamurkin Ilýa

«Ahal»

09.05.1989 ý.

Hojowow Hoşgeldi

«Ahal»

28.02.1996 ý.

Çaryýew Rasul

«Ahal»

30.09.1999 ý.

Annaýew Gurban

«Ahal»

10.05.1995 ý.

Sapargulyýew Arzuwguly

«Ahal»

28.07.2001 ý.

Magtymow Yhlas

«Şagadam»

20.04.1992 ý.

Ýakşiýew Murat

«Şagadam»

12.01.1992 ý.

Saparmämmedow Yhlas

«Köpetdag»

25.02.1997 ý.

Seýitmuhammedow Döwletmyrat

«Köpetdag»

03.12.1996 ý.

Gurbanow Merdan

«Nebitçi»

30.08.1991 ý.

Babaýew Batyr

«Nebitçi»

21.08.1991 ý.

Towakelow Nazar

«Aşgabat»

11.10.1997 ý.

Garaýew Gurbanmyrat

«Aşgabat»

27.06.1992 ý.